۱۶:۱۶ ، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ، دوشنبه

سخن این ماه ( شهید خرازی ) دی ماه همیشه به نام توست چون مردی را با تو رقم زده اند

تاریخچه هیات تیراندازی استان اصفهان

متاسفانه  از فعاليتهاي هيات استان اصفهان  هيچ گونه اطلاعاتي از قبل از سال 1380 در دست نيست .

دور جديد فعاليتهاي هيات استان اصفهان از سال  1380  با رياست سردار مرتضي قرباني  بدون وجود هيچ گونه تجهیزات و سالن مخصوص تيراندازي شروع شد سردار مرتضی قربانی با استفاده از امکانات موجود در تربیت‌بدنی لشکر 14 امام حسین (ع) و بکارگیری نیروهای مستعد سپاه در احیاء هیات تیراندازی استان اصفهان تلاش فراوان نمودند .

با شروع فعاليتها  در اواخر سال 1380 و  پس از در اختيار گرفتن انباری زير پله هاي سالن ورزشي پيروزي جي ، ساخت سالن تيراندازي شش خط در مجموعه ورزشي پيروزي شروع شد . فعالیت آماده سازی سالن و عملیات عمرانی آن طي يك سال انجام شد و در خرداد ماه سال1381 شاهد بهره برداري از سالن شهید اشکیان در محل ورزشگاه پیروزی جی بودیم .

در سالهای اولیه و پس از خرید سلاح و تجهیز سالن شهید اشکیان واقع در ورزشگاه پیروزی جی و سپس با جذب علاقه مندان به تيراندازي فعاليت هيات استان چشمگير شده و اوج فعاليتهاي اين هيات از سال 1381 به بعد مي باشد  كه در مسابقات قهرماني كشور چه در بخش خانمها وچه آقايان حضور فعال داشته ،  مقامهايي نيزدر سطح كشور كسب نموده  و از بين ورزشكاران اين استان تعدادي نيز به عضويت تيم ملي در آمدند .

سپس اين هيات از ابتدای سال 1383 با در اختیار گرفتن یک سالن سفت کاری شده و متروکه شروع به ساخت سالن جديدي مطابق با استانداردهاي جهاني  و مجهز  واقع در كوي امام جعفر صادق(ع) پايگاه قهرماني نمود در طول یک سال و نیم فعالیت عمرانی برای ساخت این سالن عمده منابع مالی و انسانی این فعالیت از سپاه و لشکر امام حسین (ع) و با سفارش سردار قربانی تامین می شد  اين سالن بيست خط در  پايان ارديبهشت سال 1385 با حضور مسئولین استان به بهر ه برداري رسيد .

 

با اتمام سالن جديد فعاليت هيأت در بخش آموزش و استعداد يابي بصورت جدي دنبال شد و در تمام مسابقات كشوري و منطقه‌اي حضور فعال داشت كه اولين مدال تيمي هيأت در مسابقات قهرماني كشور به ميزباني آذربايجان شرقي در سال 1383 كه در رشته تپانچه بادي مقام سوم كسب گرديد .

در پي فعاليتهاي بعدي اولين مدال انفرادي نيز توسط آقاي محسن نصر اصفهاني در رشته تپانچه بادي در مسابقات قهرماني كشور در استان كرمان در سال 1382 بدست آمد و آقاي محسن نصر براي اولين بار از اين استان در عضويت تيم ملي در آمد.

با ادغام هيأت تيراندازي و انجمن تيراندازي بانوان استان در آبانماه سال 1383 فعاليت هيأت در دو بخش آقايان و بانوان شكل تازه‌اي بخود گرفت و فعاليتهاي هيأت چندين برابر گرديد و نياز به يك سالن بزرگ با قابليت برگزار مسابقات كشوري احساس مي شد كه با تلاش و جديت رئيس و دست‌اندركاران هيأت بعد از هشت ماه تلاش جمعي فراوان و با هزينه‌اي بالغ بر 500.000.000 ريال مجهزترين سالن تيراندازي كشور با تعداد 22 خط بادي 10 متر بنام سالن شهيد زرين در ارديبهشت ماه 1385 با حضور استاندار محترم اصفهان افتتاح گرديد .

در شهريور ماه 1385 بيستمين دوره مسابقات تيراندازي قهرماني كشور به ميزباني اين هيأت در سالن فوق به نحوا احسن برگزار و هيأت تيراندازي استان اصفهان در هر دو رده آقايان و بانوان با اقتدار به مقام قهرماني رسيد .

 

 

سردار مرتضی قربانی با انتخابات مجمع هیات تیراندازی استان اصفهان در تاریخ 13 دی ماه 1393  دوره چهارساله چهارم مدیریت خود در هیات تیراندازی آغاز نمود .

در سال 97 با برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس هیات تیراندازی استان اصفهان سردار قربانی با رای صددرصدی بازهم سکان دار هییات تیر اندازی استان اصفهان شدند.

سال 97 برای هیات تیراندازی استان اصفهان سالی پر بار وسرشار ازافتخار آفرینی وقهرمانی بود در مسابقات کشوری المپیاد استعدادهای برتر نوجوانان  تیمهای تفنگ وتپانچه نوجوانان اصفهان باکسب عناوین تیمی وانفرادی توانستند درجایگاه قهرمان قهرمانان کشور قراربگیرند